זמני קורונה בפארקים וגני שעשועים

קורונה בגני השעשועים

מגפת הקורונה שיבשה את כל אורח החיים של המשפחות הצעירות שילדיהן אוהבים לשחק כמעט בכל יום בגני השעשועים הסמוכים לביתם וגם בפארקים מיוחדים שמרוחקים מביתם. זמני קורונה בפארקים וגני שעשועים הרחיקו אותם מהם לכמה חודשים.

האיסור על משחקים בגני השעשועים

העיריות והמועצות האזוריות דאגו לגדר ולסגור את כל מתקני השעשועים מחשש להידבקות של הילדים לאור העובדה שיש ילדים רבים שעולים ויורדים מהמתקנים לאורך כל שעות היום. החשש היה מהעובדה שהילדים לא אחת נוגעים בפיהם במתקנים, חלק מהם מנוזלים ובדרך זו ההדבקה עלולה להיות בממדים נרחבים.

ההורים קיבלו הודעות על כך שכל גני השעשועים נסגרו ואף הוצבו על כולם שלטים בכמה מקומות סביבם כדי למנוע כניסתם של ילדים פנימה למרות האיסור.

בנייה של מתקני שעשועים חדשים

הקורונה הייתה גם הזדמנות לבצע שיפורים ושינויים בפארקים. לאחר תכנון מוקפד הוקמו ברבים מהם גני שעשועים חדשים, מודרניים ובטיחותיים. כאשר גני השעשועים נפתחו מחדש, הילדים הופתעו מהעובדה שיש מתקני שעשועים חדשים, צבעוניים ומתוחכמים.

הנראות החדשה של הפארקים

כדי לתת מענה לכל הגילאים של הילדים, מתכננים בדרך כלל זה לצד זה כמה קומפלקסים של גן משחק טבעי אשר מותאם לקבוצת גיל ספציפית. בשנים האחרונות יש קפיצת דרך מהותית בנראות של המתקנים. במקום מתקנים פשוטים כמו נדנדה ומגלשה הכול קיבל מפנה ואפשר לראות גני שעשועים לקטנטנים שיש בהם המון מגלשות בדרגות שונות של אורך, סולמות קטנטנים, מנהרות קצרות וגשרים.

עבור הילדים הגדולים יותר מתקינים מגלשות ספירלה גבוהות, גשרים מקצה לקצה, חבלים לירידה מהמקומות העליונים, תרנים שמטפסים עד הקצה העליון שלהם והמון אטרקציות בין לבין. הילדים נהנים לטפס על קירות טיפוס בדרגות שונות של קושי, להסתובב על קרוסלות מודרניות וליהנות לאורך פרקי זמן ארוכים.

מתקני נינג’ה אחרי הקורונה

אחד הגעגועים העזים של הילדים ושל בני הנוער הוא למסלולי הנינג’ה השונים שמציבים בפניהם אתגרים עצומים על מתקנים כמו אומגה, מתח, מעבר בין מתקנים מתוחכמים. גם מתקני נינג’ה רבים הוקמו בתקופת הקורונה ולכן הילדים נהנים מאד להגיע לסביבה זו ולבצע שוב ושוב את המסלולים הנהדרים.

הקמת מתקנים בחצר הבית

הסגרים שהיו בתקופת הקורונה הובילו את הציבור לחשוב על סביבת המגורים שלו ולהתאים אותה לעידן החדש. מי שיש לו חצר רכש מתקני ספורט לחצר וכך הוא יכול היה להתאמן בכל שעה שהוא רצה, ללא תלות בחדר כושר או בשעות שבהן מותר לצאת לצורך אימון ספורטיבי.

בנוסף לכך רבים רכשו גם מתקני שעשועים לחצר עבור הילדים. בדרך זו הילדים המשיכו להשתובב ולהוציא אנרגיה גם בתקופות הסגר. זהו נושא חשוב מאד עבורם, כיוון שדי קשה להם לשהות ימים שלמים בתוך הבית, ללא יציאה לגינה או לפארק הסמוך לביתם.