כמה דרכים בהם מתקן טיפוס לילדים עוזר לפתח את הילד שלכם

מתקני טיפוס

בגני השעשועים ברחבי הארץ יש כמה אופציות של מתקן טיפוס לילדים, אשר עוזר לפתח את היכולות שלהם.

העיסוק בספורט

במשפחות רבות העיסוק בספורט הוא חלק אינטגרלי וחשוב מאורח החיים. זו הסיבה שהם מגיעים מדי פעם לפארקים ולגני שעשועים, כדי שהילדים ייהנו מהטיפוס על המתקנים החדשניים. בשנים האחרונות יש מהפך בתחום זה והרשויות מקימות לרווחת הילדים גני שעשועים מתוחכמים, בטיחותיים וצבעוניים.

העובדה שבכל מקום יש גני שעשועים אחרים, מדרבנת את הילדים להגיע לכל אחד מהם, כדי להכיר את המתקנים השונים ולבחון את היכולות שלהם.

שפע של מתקני טיפוס

מתקן טיפוס לילדים קיים בכמה וכמה וורסיות כמו סולמות חבלים, תורן או פירמידה המיוצרת מחבלים או ממתכת והילדים מטפסים מעלה מעלה. יש גם קירות טיפוס שבהם הילדים אוחזים את השלב הבא וכך הם מצליחים לעלות על הקיר, הן אם הוא ישר או משופע. יש גם קירות שאליהם יש להגיע בתאוצה כדי להצליח ולהגיע לנקודה העליונה על קיר זה שבנוי בזווית חדה או בזווית של תשעים מעלות.

לאור ההצלחה של תוכנית הטלוויזיה של הנינג'ה מתקני טיפוס לילדים הפכו להיות להיט וילדים רבים מבקשים מהוריהם להגיע מעת לעת למתקנים הללו בסביבת המגורים שלהם, כדי ליהנות מהחוויה העוצמתית.

הערך המוסף של קיר הטיפוס עבור הילדים

למתקני טיפוס לילדים יש חשיבות רבה והוא יוצר ערכים חשובים עבור הילדים כמו לדוגמה:

  • מגביר את השאפתנות שלהם – יש להם רצון עז לצלוח את מסלולי הנינג'ה ולכן הם לא מוותרים לעצמם, עולים שוב ושוב, נופלים וקמים ורצים שוב עד שהם מצליחים לעבור את המכשולים בדרכם ולעלות על קיר הטיפוס. הדבר גורם להם לסיפוק רב ומבחינתם הם זכו במדליה ולכן הם הכי מאושרים בעולם.
  • טיפוח היצר הספורטיבי – הילדים מבינים עד כמה הספורט הוא גורם חשוב באורח החיים ולכן הם מחפשים תחומים מרתקים שיעלו להם את האדרנלין. מתקן טיפוס לילדים משלב בין כל היכולות וכל הצרכים ולכן הוא התשובה המתאימה עבורם. כך הם מתאמנים ומגבירים את היכולות ואת המסוגלות שלהם ועם זאת הם גם נהנים מאד מהריצות, הקפיצות והטיפוס לאורך כל המסלול.
  • תחרותיות – כל ילד אוהב להתחרות מול האחים או החברים שלו. נדבך חשוב בתחרותיות הוא לדעת להפסיד בכבוד. לפעמים מנצחים בתחרות אך לפעמים גם מפסידים. לילדים רבים קשה מאד להפנים את העובדה שהם מפסידים והדבר מלווה לא אחת בהתקפי בכי וזעם.
  • העצמת הביטחון האישי – מי שמצליח לאחר ניסיונות רבים לטפס על קיר הטיפוס עד הנקודה הגבוהה שלו, מאמין ביכולות שלו ודבר זה מגביר באופן משמעותי את הביטחון העצמי שלו. תכונה זו תסייע לו לאורך כל הדרך, בלימודים, בספורט, במשפחה ובפן החברתי.