מתקני שעשועים חדשניים

יער הקופים 5 ASM-001-B

יער הקופים וקן הנשרים

זה נשמע כמו שם של סדרת תעודה בנשיונאל גאוגרפיק או מותחן הוליוודי עם שם מפוצץ ואפקטים זולים. זהו שלא. אבל אם כבר אמרנו סרטים, אמרנו קולנוע, אמרנו מסך…ילדים היום מבלים את מרבית זמנם בישיבה ממושכת מרותקים למסך. גם מי שטרם הספיק להתמכר, שנת הקורונה הנוכחית נתנה לו דחיפה קטנה. כהורים אנחנו מוצאים עצמינו עושים שמיניות באוויר בניסיונות נואשים לעניין את הילדים במשהו אמפירי הנמצא מחוץ למסך, ממש פה בעולם האמיתי. אנו משנים אסטרטגיה כשאנו לא זוכים בשיתוף פעולה ומוציאים את התותחים הכבדים- מחר יום בלי מסכים, רמת אמינות 0, לא עשינו עליהם רושם והאמת שגם לא על עצמינו. טו-שה למסך. שוב. אבל מה לגבי פארקים וגני שעשועים? ומה אם נגיד לכם שלא רק שהם ישמחו לנטוש את המסך לטובת גני השעשועים, הם גם ישמחו לגלות שמתקנים חדשים צצו בפארקים כאפליקציות אחרי באג 2000.

העולם שייך לצעירים, הפארקים לכולם

אז המצב הוא כזה שכשיוצאים לבלות עם הילדים, זה עלול להסתכם בכך שהילדים נהנים נורא ואתם נשארים רק עם הנורא. הנהנים נשמט מהחוויה שלכם. הקונספט של הפארקים היום הוא לשפר את חווית המשתמש של כל באי הפארק, הורים על צאצאיהם, בני נוער, סבים וסבתות. הרי לכולם מגיע להנות וזה שתסתכל על השעון כל דקה לא יעביר את הזמן מהר יותר.

אז מה חדש? עולמות התוכן של מתקני השעשועים משתדרגים כל הזמן ועוברים מתיחת פנים וחוץ. המרחבים מותאמים לגילאים השונים והמתקנים מהווים אתגר על פי רמות קושי. קבלו למשל את המתקן מלחמת הכוכבים הגדול– מתקן אקסטרים המשלב בתוכו אפשרויות רבות של אתגר: טיפוס, הליכת ידיים באוויר, גלישה ודילוג, פינות נדנוד ומנוחה. הוא מאתגר ומפעיל את כל החושים, דורש ריכוז, תשומת לב ומפתח את הדמיון. הנינג’ה, הפארקור וקירות הטיפוס נכנסו לעולמות התוכן שלנו חזק. ספיידרמן הוא המלך הישן חדש ואין ספק שהדבר בא לילדי ביטוי גם במתקנים המשודרגים.

מה עוד?

הפארקים הם מקום ציבורי מטופח רחב ידיים והרבה פעמים תמצאו אותם כמקום ראוי ומעבר, לחגוג לכל הכיתה/גן/שכבה יום הולדת לילד/ה. חטיפים, בלונים, דוכן ממתקים והשכרת פופים ומחצלות לרביצה, סוגרים לכם פינה ואתם מסודרים. את הפעילות עצמה הפארק יספק באופן טבעי וכל הפעלה אחרת רק תפריע לילדים. לכם נשאר רק לרבוץ על הפוף בנחת או ללכת לעשות איזה סט במתקני כושר ציבוריים.

לא רק שעשוע לילדים

מעבר למתקני שעשועים, אין פארק שמכבד את עצמו שלא יתהדר במתקני כושר לפארקים. אלו מאפשרים גם לבני הנוער והמבוגרים שבנינו להעביר את הזמן בפארק בצורה אפקטיבית ומהנה. בני הנוער לפתח גוף וקצת להשוויץ. האבות לשמור את הכרס בפנים ולנסות להישאר קול בעיני בני הנוער.

ובין כפיפה לכפיפה וגב תפוס סביר להניח שתוכלו למצוא לעצמיכם עגלת קפה ומאפה.

מאמר זה נכתב עבור חברת איכות המשחק– הפרויקט שלך זה מגרש המשחקים שלנו