פעילויות לילדים בגילאים שונים

פעילויות לילדים בגילאים שונים

כהורים עומדים בפנינו מס' אתגרים, שלא לומר המון. אפשר להגיד שאתגר ההורות הוא האתגר הגדול ביותר העומד בפנינו וזה מבלי להמעיט ברעיון שילדים הם שמחה וגם חשוב לומר. אחד האתגרים שלנו הוא לייצר פעילויות לילדים בגילאים שונים, שכן הבאנו אותם בזמנים שונים (אלא אם נולדה לכם/ן שלישייה) ולכל ילד צרכים אחרים. בזמן שהקטן מבקש צעצועים לילדים, האמצעי הופך את הבית למסלול נינג'ה והגדול מסתגר בחדר ונוהם בזמן שאחותו מעלה סרטונים לטיק טוק. כך אתם מוצאים עצמכם מג‘נגלים בין שלושת הרעיונות הבלתי אפשריים האלה, לעיתים בהצלחה, לעיתים בהצלחה יתרה ולעיתים בכישלון מפואר. תבוא עליכם הברכה.

עוד מכה הבאה עלינו לא לטובה היא המסכים. המקום שבו כל העולמות נפגשים לבהייה ממושכת ואין סופית במלבן קטן או גדול בתווך של 10- 75 אינץ' הלא הוא – המסך. הוא אויבכם הבלתי מעורער ועל אף הקושי להודות בכך, הוא גם המנצח הכמעט מוחלט של המאבק הזה. במידה ומתגלים חילוקי דעות בדבר התכנים המוקרנים על המסך, הם נפתרים בקלות יתרה על ידי שימוש במקור מסכי אחר, כגון הסמארט פון או הטאבלט, או האיי פד, או האקס בוקס או כל מחולל טכנולוגי זמין אחר. אלו לכאורה מהווים מקור לשקט ועל פניו גידלתם ילדים שוודים. אבל בפנים אתם כהורים שוצפים וקוצפים, כי הרי לא ייתכן שזה מה שהמטען הגנטי שלכם יעשה רוב שעות הערות שלו ושוב אתם מחפשים פתרונות ופעילויות שינתקו אותם מהמסכים.

אז מה עושים עכשיו?

קודם כל- בלי פאניקה. יש מספר אפשרויות שיתנו לכם מענה רב גילאי ואת חלקם נביא כאן.

טיול משפחתי- לכל שבוע יש סוף שבוע וגם שם יש לתת את הדעת. טיול משפחתי תמיד ישמח את החבורה הקטנה שלכם וייתן לכם יום שלם ללא מסכים ובית נטול פירוקים. תכננו טיול כזה בו תוכלו להתפצל לפעילות אתגרית עם הגדולה הזמן שההורה השני מלטף צ'ינצ'ילה בפינת ליטוף עם שני הקטנים. אם אתם לא מיטיבי לכת, פיקניק בטבע או בקרבת מעיין תמיד יתאימו לכולם. 

ים- אין הרבה מה להוסיף. אל תשכחו קרם הגנה ומים, כל השאר יסתדר מעצמו.

פארקים- פארקים היום כבר מזמן אינם מסתכמים במגלשה ושתי נדנדות מעץ ויש להם מקום של כבוד בגרעין המשפחתי.  אין היום עיר המכבדת את עצמה שאינה מתהדרת בפארק, כזה הנותן מענה רב גילאי ומכיל מתקני שעשועים מתוחכמים ומרהיבים המפתחים יכולות מוטוריות החל בפעוטות ועד לבני נוער. הפארקים לרוב יחולקו לאזורי משחק על פי גילאים ויאפשרו מרחבי משחק בטוחים הן לזבי החוטם והן לילדים הגדולים יותר הזקוקים לאתגרים גדולים יותר. שם תוכלו למצוא מתקני שעשועים לילדים כגון  מתקני טיפוס, מתקני נינג'ה, מגלשות חבלים ועוד. בגזרת הנוער נכנסים מתקני כושר, מסלולי סקייט פארק ועוד.

והאחרונים אך לא פחות חשובים – לכם ההורים, מרחבי דשא, הצללות, לעיתים עגלות קפה ואחרי ריצה הזאטוט ונישוק המכה שהיא קבלה בברך, תמצאו גם רגע של נחת, שלוות נפש ואולי גם תצליחו להשחיל מילה.